BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz sztrájk a szentgotthárdi Opel-gyárban

A szakszervezeti vezető szerint egyelőre egyetlen európai egységben sem kezdtek munkabeszüntetésbe.

2009. november 5. csütörtök, 12:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem sztrájkolnak a General Motors (GM) szentgotthárdi gyárában - közölte az MTI érdeklődésére csütörtökön Vadász József, a Járműgyártók Szakszervezetének helyi elnöke. A szentgotthárdi gyárban egyelőre a belső intranetes számítógépes hálózaton tájékoztatják a dolgozókat.

A szakszervezeti vezető szerint az európai üzemi tanács ugyan figyelmeztető sztrájkra szólított fel az anyavállalat döntése ellen, miután szerdán bejelentették, hogy a GM mégsem adja el az Opelt a Magna osztrák-kanadai autóipari beszállítói vállalatnak, de tudomása szerint még egyetlen európai Opel-gyárban sem sztrájkolnak.

Vadász József hangsúlyozta: jövő pénteken tartja ülését az európai üzemi tanács, amelyen a vállalat vezetőinek lehetősége lesz bemutatni a GM jövőre vonatkozó üzleti tervét.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet