BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól fogyott a Coca-Cola

A gyártó görögországi palackozója a várakozásoknál jobban teljesített a harmadik negyedben.

2009. november 5. csütörtök, 11:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Coca-Cola termékeinek kelet-európai palackozója, a görög Coca-Cola Hellenic Bottling a harmadik negyedévről 206,1 millió eurós nettó nyereségről számolt be, ami részvényenként 57 centet jelent, az egy évvel korábbi azonos időszak értékének megfelelően - írja a Market Watch.

Az elemzői várakozások 205 millió eurós értékről szóltak. A nettó árbevétel 814,5 millió eurót tett ki, 9 százalékkal többet az egy évvel korábbi 746,7 milliós értéknél. Az eladási volumen 4 százalékkal csökkent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.

A társaság 23 százalékban a Coca-Cola Co., 30 százalékban pedig a Kar-Tess Holding tulajdonában van. A Coca-Cola Hellenic a gyártó második legnagyobb palackozója, 28, elsősorban kelet-európai országba szállít, összességében mintegy 540 milliós lakosú piacra.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet