A Wall Street év végi bónuszai 40 százalékkal is magasabbak lehetnek az egy évvel korábbinál - derül ki a Johnson Associates kutatásából.
A Wall Street Journal által idézett felmérés szerint a legnagyobb - akár 60 százalékos - emelkedést azok az üzletágak mutathatják - többek között a kötvénypiac -, amelyekben a fellendülés már megindult. Ezzel szemben a hedge-fundoknál vagy a kockázatitőke-társaságoknál 15-30 százalékos csökkenés lesz a jellemző a bónuszokat tekintve.
Több vállalat - a közvéleményben megfogalmazott kritikus hangok hatására - a készpénz helyett értékpapírban fizeti ki a prémiumokat, és gyakori a halasztott fizetés is - e változtatások az ügyletek sikerességétől teszik függővé a pénz felvételét. Ennek ellenére a bankok kénytelenek versenyképes szinten tartani a fizetéseket, amennyiben legjobb dolgozóik megtartására törekednek, így várhatóan nem ér véget a banki fizetések körüli vita - írja a lap.
