BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekord nyereség a Samsungnál

A koreai gyártó nettó nyeresége az egy évvel korábbi közel háromszorosát tette ki a harmadik negyedévben.

2009. október 30. péntek, 12:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Samsung Electronics harmadik negyedéves nyeresége az egy évvel korábbi közel háromszorosára, 3,72 ezer milliárd wonra (3,14 milliárd dollárra) emelkedett, ami a valaha elért legnagyobb nyereséget jelenti a cég életében - írja a Wall Street Journal. Egy évvel korábban 1,22 ezer milliárd wont tett ki a profit. Az árbevétel 35,9 ezer milliárd wont tett ki, az egy évvel korábbi 30,3 ezer milliárddal szemben.

Minden üzletág az üzemi nyereség növekedéséről számolhat be a negyedévre vonatkozóan, azonban a legkisebb emelkedést a legnagyobb árbevételt generáló mobiltelefon-eladások mutatták. A chip-üzletágban tapasztalta a vállalat a legnagyobb fejlődést, itt a DRAM memóriák piacának élénkülése, illetve azok árának második negyedévhez viszonyított 21 százalékos áremelkedése húzta fel az adatokat. A Samsung másik vezető részlege a TV-gyártás volt, amelynek eredményére az LCD-TV-k éves szinten 24 százalékos forgalomnövekedése volt jó hatással.

A társaság várakozásai szerint a negyedik negyedév a mostanihoz hasonlóan erős eredményeket hoz majd.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet