BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megfelezte eredményét az Audi

Az Audi éves szinten 54 százalékkal kisebb üzemi eredményt ért el, nemcsak a gazdasági helyzet, hanem az új modellek bevezetési költségei és a három hetes nyári üzemleállás miatt.

2009. október 30. péntek, 12:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Audi AG harmadik negyedéves üzemi eredménye éves szinten 54 százalékkal csökkent, részben a globális autópiaci keresletcsökkenés, részben pedig az új modellek bevezetési költségei miatt - számolt be az MTI.

A harmadik negyedévi üzemi eredmény 348 millió euró lett az egy évvel korábbi 760 millióval szemben, adózott eredmény-adatokat nem tett közzé a társaság. Az értékesítési árbevétel 7,2 milliárd eurót tett ki a beszámolási időszakban, ez közel 15 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbi 8,4 milliárdnál.

Az anyavállalat Volkswagen csütörtökön közölte, hogy az Audi az idei első kilenc hónapban 15 milliárd eurós értékesítési árbevételt és 1,4 milliárdos adózás előtti eredményt ért el a 2008-as kilenc havi 16,1 milliárd után.

Axel Strotbek, az Audi pénzügyi igazgatója az eredményről közölte, hogy várakozásaik szerint a negyedik negyedéves meghaladja majd a harmadik negyedévit, így összesen 1,52 milliárd eurós üzemi profit alakulhatna ki év végére, a tavalyi 2,77 milliárddal szemben - írja a Reuters.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet