BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jobban ment a Sony a vártnál

A Sony elmúlt negyedéve a vártnál kisebb veszteséggel zárult, a gyártó javította egész éves várakozásait.

2009. október 30. péntek, 11:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Sony júliustól szeptemberig tartó második pénzügyi negyedéve 26,3 milliárd jen (mintegy 287,5 millió dollár) nettó veszteséggel zárult, egy évvel korábban 20,8 milliárd jenes nettó profitról adott számot a társaság - írja a Wall Street Journal.

Az előzetes elemzői várakozások ennél jelentősen magasabb, 40,4 milliárd jen veszteséggel számoltak.

A gyártó mostani bejelentése szerint a jövő márciusban végződő pénzügyi évben 95 milliárd jen nettó veszteségre számít, korábban ennél magasabb, 120 milliárdos összegről szóltak a prognózisok, az előző pénzügyi év pedig 20,8 milliárd jen nettó profittal zárult.

A negyedéves árbevétel 20 százalékkal, 1,66 ezer milliárd jenre esett vissza az egy évvel korábbi 2,07 milliárdról.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet