A Sony júliustól szeptemberig tartó második pénzügyi negyedéve 26,3 milliárd jen (mintegy 287,5 millió dollár) nettó veszteséggel zárult, egy évvel korábban 20,8 milliárd jenes nettó profitról adott számot a társaság - írja a Wall Street Journal.
Az előzetes elemzői várakozások ennél jelentősen magasabb, 40,4 milliárd jen veszteséggel számoltak.
A gyártó mostani bejelentése szerint a jövő márciusban végződő pénzügyi évben 95 milliárd jen nettó veszteségre számít, korábban ennél magasabb, 120 milliárdos összegről szóltak a prognózisok, az előző pénzügyi év pedig 20,8 milliárd jen nettó profittal zárult.
A negyedéves árbevétel 20 százalékkal, 1,66 ezer milliárd jenre esett vissza az egy évvel korábbi 2,07 milliárdról.
