BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érdemes megtartani a Renault-t

Az árbevétel 11 százalékos visszaesése ellenére a Citi tartásra javította az autógyártó besorolását, pozitív kilátásokkal indokolva döntését.

2009. október 30. péntek, 10:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Citigroup elemzői eladásról tartásra javították a Renault besorolását, az autógyártó negyedéves eredményei következtében. A társaság tegnapi bejelentése szerint árbevétele 11 százalékkal csökkent a harmadik negyedben az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest, az erős euró ugyanis nagyban csökkentette a koreai, argentínai és oroszországi eladások értékét.

Az árbevétel 8,1 millió eurót tett ki, szemben az egy évvel korábbi 9,14 milliárddal. A Renault közleménye szerint továbbra is jó pályán halad a pozitív cash flow és az európai piaci rész növelését célzó tervei elérésében.

Az autóértékesítésből származó árbevétel 11 százalékkal 7,66 milliárd euróra esett vissza a negyedévben, a finanszírozási üzletág pedig rekord mértékű, 13 százalékos zuhanás után 438 millió eurós forgalmat realizált.

A vállalat részvényei jelenleg 3,81 százalékkal előző napi záró áruk felett forognak.

A Citi indoklása szerint a 11 százalékos forgalom-visszaesés ugyan "vitathatatlanul gyenge" teljesítményt jelent, azonban a gyártási darabszám második félévre vonatkozó 60 ezres növelése enyhén pozitív üzemi eredményre és szabad cash flow-ra enged következtetni.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet