BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az influenzából profitál a gyógyszergyártó

A Sanofi-Aventis a vártnál jobb negyedéves adatokat publikált, tervei szerint jövő áprilisig 500 millió dollár értékben adna el influenza elleni vakcinát.

2009. október 30. péntek, 10:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francia gyógyszergyártó Sanofi-Aventis a július és szeptember közötti negyedévben éves szinten 15,9 százalékkal növelte kiigazított nettó nyereségét, 2,23 milliárd euróra - írja a MarketWatch. A Bloomberg által megkérdezett elemzők 2,15 milliárd eurós eredményre számítottak.

Részvényenként a Reuters előrejelzésének 1,61 eurós értékével szemben 1,71 euró nyereséget termelt a vállalat, éves szinten 16,3 százalékos növekedéssel. Árbevétele 8 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbihoz képest, 7,4 milliárd eurót tett ki, az elemzői várakozások 7,44 milliárd eurós értékének megfelelően.

A társaság szerint a deviza-árfolyamok mozgása 2 százalékpontos pozitív hatással volt az eredményre.

A gyártó inzulintermékének forgalma 27,1 százalékkal, 778 millió euróra emelkedett a negyedév során, míg rákellenes készítményéből 41 százalékkal kevesebb fogyott a generikus szabadalmi védettség lejártával.

A Sanofi a júliusi 10 százalékos nyereségnövekedési prognózisát 11 százalékra emelte az év egészét tekintve. Terveik szerint 500 millió dollár értékben adhatnak el az új típusú influenza elleni vakcinákat jövő áprilisig.

A társaság termékeinek több mint 20 százalékának jár le szabadalmi védettsége 2013-ig.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet