BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Várt felett a Motorola

A vártnál magasabb nyereséget jelentett a harmadik negyedévről a Motorola, az okostelefonok piaca lehet a további növekedés záloga.

2009. október 29. csütörtök, 12:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb amerikai mobiltelefon-gyártóként számon tartott Motorola az előzetes várakozásoknál magasabb, 12 millió dolláros, részvényenként 1 centes nettó nyereségről számolt be a harmadik negyedévre vonatkozóan - szemben az egy évvel korábbi azonos időszak 397 millió dolláros, részvényenként 18 centes veszteséggel - írja a Bloomberg. Az egyszeri költségek nélkül számolt profit részvényenként 2 centet tett ki a negyedévben. A gyártó árbevétele éves szinten 27 százalékkal esett vissza, 5,45 milliárd dollárra, az előzetes várakozások 5,54 milliárdos összegével szemben.

Elemzők szerint az okostelefonok piacára való belépés markáns növekedést biztosíthat a társaság számára a következő négy-hat negyedévben. A Motorola globális piaci része a korábbi közel felére, 5,6 százalékra zuhant a második negyedévben, leginkább az Apple és a Blackberry-gyártó RIM okostelefonjainak térhódítása következtében. A Motorola tegnap mutatta be második Android-alapú készülékét, a Droidot, amely a korábban bejelentett Cliq-kel együtt novemberben kerül majd a boltokba.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet