BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Triplázott a Deutsche Bank

A Deutsche Bank nettó nyeresége éves szinten közel háromszorosára emelkedett a harmadik negyedévben.

2009. október 29. csütörtök, 09:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Bank (DB) harmadik negyedéves nettó nyeresége az egy évvel korábbi 414 millió euró közel háromszorosára, 1,38 milliárdra emelkedett - írja a MarketWatch. A bank a rekord alacsony kamatszintből, illetve a részvény- és kötvénypiacok fellendüléséből profitált leginkább. A Bloomberg elemzői korábban 1,19 milliárd eurós nyereségre számítottak. A DB árbevétele 3,1 milliárd eurót tett ki a negyedévben. A bank részvényeinek árfolyama idén 76 százalékkal emelkedett - a Bloomberg európai bankokat és pénzügyi szolgáltatókat összesítő indexének 40 százalékos emelkedésével szemben -, közel 30 milliárd dollárra értékelve ezzel összértékét. A társaság szerdán jelentette be, hogy megegyezésre jutott a Sal. Oppenheim Group 1 milliárd eurós megvásárlásáról, amely tranzakcióval közel duplájára, 300 milliárd euróra emelkedik a kezelésében lévő magánvagyon értéke, évente mintegy 150 millió euróval növelve üzemi nyereségét.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet