A BASF harmadik negyedéves nettó nyeresége 69 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi 758 millió eurótól, összességében 237 milliót tett ki - írja a Bloomberg. A vártnál nagyobb csökkenést a forgalom csökkenése és az alacsonyabb árak okozták, a Bloomberg által megkérdezett elemzők átlagosan 413 milliós profitra számítottak.
A vegyipari csoport közleménye 2009 egészére erőteljes árbevétel-csökkenést prognosztizál: az egyszeri költségek nélkül számolt üzemi eredmény szempontjából az idei negyedik negyedévben a most zárult periódusnál rosszabb, azonban az egy évvel korábbi azonos időszaknál jobb adatokra számít a társaság. A harmadik negyedévről az egy évvel korábbinál 19 százalékkal alacsonyabb, 12,8 milliárd eurós árbevételt és 1,25 milliárd eurós EBIT-eredményt jelentett a BASF, amely lassú és egyenetlen fellendülésre számít az iparág szempontjából.
