BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikaiaké lett a gatwicki reptér

A BAA-tól a Global Infrastructure Partners befektetési alap vásárolja meg másfél milliárd fontért a Gatwick repülőteret.

2009. október 21. szerda, 13:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni Gatwick repülőteret üzemeltető BAA és a Global Infrastructure Partners (GIP) között megállapodás született a reptér 1,51 milliárd font értékű eladásáról. A BAA a befolyt összeg nagy részét júniusban 9,6 milliárd fontot kitevő hitelei törlesztésére fordítja - számolt be a BBC.

A GIP már 75 százalékos részesedéssel rendelkezik a London City repülőtérben is. A BAA-t azután kötelezték Gatwick eladására, hogy egy vizsgálat bebizonyította: a repterek közötti verseny hiánya hátrányosan érintette a fogyasztókat, Gatwick mellett a Stansted és Glasgow illetve Edinburgh közül az egyik légikikötőtől is meg kell válnia a társaságnak. A vállalat közleménye szerint a jövőben a Heathrow és egyéb repterei fejlesztésére koncentrál majd, a Gatwick eladásai - amit az EU-nak is jóvá kell hagynia - várhatóan decemberre zárul le.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet