BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem ment jól a Metro-újságoknak

A nemzetközi ingyenes Metro-hírújságok kiadója, a Metro International 8,6 millió eurós veszteséget ért el a harmadik negyedévben.

2009. október 19. hétfő, 09:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ingyenes nemzetközi Metro újságokat - hazánkban Metropol néven - kiadó Metro International az egy évvel korábbi 22,2 millió eurós nettó nyereséggel szemben 8,6 milliós nettó veszteséget ért el a harmadik negyedévben - közölte a társaság. A nettó árbevétel árfolyam-hatásokkal és üzletrész-eladásokkal korrigált értéke éves szinten 8 százalékkal, míg teljes értékében 26 százalékkal, a 2008-as azonos időszak 57 millió eurójáról 42,5 millióra esett vissza a negyedévben.

A társaság üzemi vesztesége - a bezárt és értékesített érdekeltségek figyelmen kívül hagyásával - 4,6 millió eurót tett ki a harmadik negyedben, az egy évvel korábbi azonos időszak 8,7 milliós értékével szemben. A működési költségek éves szinten 15 százalékkal csökkentek, a szerkesztőségekkel összefüggő kiadások pedig 22 százalékkal múlták alul a 2008 azonos időszakában mért értéket.

Júliusban a Metro olaszországi érdekeltségét a New Media Enterprises vásárolta meg a társaságtól, a tranzakció kapcsán 0,7 millió eurós pozitív cash-flow hatással számol a vállalat 2009-ben. A Metro júliusi bejelentése szerint franchise-megállapodásra jutott Ecuador vezető médiacsoportjával, a Grupo Hoy-jal, amelynek értelmében két városban is újraindult az újság terjesztése.

Magyarországon szeptemberben született partneri megállapodás az Axel Springer és a Metro között, amitől a pénzügyi teljesítmény javulását várja a társaság.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet