BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriásit bukott a Sony Ericsson

A Sony Ericsson az egy évvel korábbi 25 millió eurós veszteségét több mint hatszorosára növelte a harmadik negyedben.

2009. október 16. péntek, 08:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Sony Ericsson 164 millió eurós nettó veszteségről számolt be a harmadik negyedévéről vonatkozóan, szemben az egy évvel korábbi 25 millió euróval - írja a Bloomberg. A Sony és az Ericsson közös vállalatának előrejelzése szerint a globális mobiltelefon-piac mintegy 10 százalékkal eshet vissza idén, a 2008-ban eladott közel 1,19 milliárdos darabszámról. A társaság becslése szerint az idei harmadik negyedben az általa gyártott készülékek piaci része 5 százalék volt.

Az eredmény ennek ellenére javulást jelez az idei második negyedév 213 milliárdos veszteségéhez képest, ráadásul az elemzők 227 milliós veszteségre számítottak a harmadik negyedre vonatkozóan. A társaság árbevétele éves szinten 42 százalékkal, 1,62 milliárd euróra esett vissza, az eladott áru darabszáma 45 százalékkal múlta alul az egy évvel korábbi szintet. Emelkedett viszont az átlagos eladási ár, éves szinten 5 euróval, 114-re.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet