Az eurórégió exportja hét hónapja a legnagyobb visszaesést szenvedte el augusztusban, a szezonális kiigazítások után júliushoz képest 5,8 százalékot - írja a Bloomberg. A megelőző hónapban 4,7 százalék volt a visszaesés. Az év nyolcadik hónapjában az import havi szinten 1,3 százalékkal esett vissza. A 16 tagországból álló régió így 4 milliárd eurós külkereskedelmi hiányt ért el augusztusban, az előző év azonos időszakának 11,3 milliárd eurós értékével szemben. Az augusztusi külkereskedelmi mérleg a szezonális kiigazítással 1 milliárd eurós többletet mutat, az előző hónap 6 milliárdos értékével szemben, a Bloomberg által megkérdezett elemzők 4,9 milliárdos kiigazított többletre számítottak augusztusra. Az Egyesült Királyságba - mint a legnagyobb eurózónás felvevőpiacra - irányuló export éves szinten 26 százalékkal esett vissza az év első hét hónapjában, míg az Egyesült Államokba 20 százalékkal kevesebbet szállítottak a régió országai.
