BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapósak az ázsiai autók az Egyesült Államokban

Szeptemberben is növelni tudta értékesítéseit a Hyundai az Egyesült Államokban, így a koreai gyártó már három hónapja tartja pozitív értékesítési teljesítményét a tengerentúlon - közölte a Bloomberg.

2009. október 2. péntek, 10:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben a Toyota Motor Corp. és a Honda Motor Corp. is a kereslet visszaesésével volt kénytelen szembenézni az Államokban, a Hyundai Motor Co. 27 százalékkal növelte eladásait, míg a társasághoz tartozó Kia Motors Corp. 24 százalékos növekedést produkált.

Az ázsiai autógyártók többsége azonban nem büszkélkedhet sokat a szeptemberi amerikai eredményekkel: a Japán legnagyobb gyártójának számító Toyota eladásai 13, a Hondáé 20, a Nissané pedig 7 százalékkal estek vissza.

Az Autodata Corp. kimutatása szerint az Egyesült Államoknak sikerült otthon tartania a citromdíjat: a 23 százalékos ágazati visszaesésben a General Motors Co. értékesítései 45 százalékkal zuhantak meg szeptemberben.

A Standard & Poor's autópiaci elemzője a Bloombergnek nyilatkozva elmondta: az autópiac kiszáradásának egyik oka, hogy hiányzik a készpénzállomány a nagyfogyasztású járművek vásárlását ösztönző programból. A kezdeményezés egyébként augusztusban nagy sikert aratott, s az ágazat 2007 óta tartó folyamatos visszaeső mutatóban egyhónapos kiugrást eredményezett. A vásárlói érdeklődésnek komoly lendületet adott az a kormányzati felajánlás, hogy régi járműveket 4,5 ezer dollárig beszámíthatják új, üzemanyagtakarékosabb gépkocsik vásárlása esetén. A Hyundai ezt követően növelte saját ösztönzőit, hogy a kormányzati kedvezmény kifutása után is megtartsa vásárlóit.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet