BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges az osztrák ingatlancég

Nyereséget jelentett az idei első negyedévről a legnagyobb ausztriai ingatlan-fejlesztő cég tulajdonosa, az Immofinanz AG.

2009. szeptember 29. kedd, 16:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozitív eredmény mögött a társaság ingatlanjainak értéknövekedése áll, s a jó hír nyomán egyéves csúcsot döntött a cégcsoport papírjainak jegyzése.
A július 31-én véget ért üzleti negyedévben az Immofinanz 49,8 millió eurós nettó eredményt ért el, szemben az egy évvel korábbi 74,5 millió eurós veszteséggel. Miután a vállalat számos ingatlanját értékesítette, a bérbeadásból származó eredmény 1,8 százalékkal 134,6 millió euróra esett vissza, ugyanakkor az árbevétel 2,6 százalékkal 186,4 millió euróra emelkedett.
Az Immoeast AG-ben 55 százalékos tulajdonrésszel rendelkező Immofinanz ausztriai érdekeltségét teljes egészében átadta az Immoeastnek, egy korábbi hiteltartozása fejében, amelyet egyébként képtelen lett volna visszafizetni. A mindkét vállalatot irányító Eduard Zehetner vezérigazgató szerint már jövőre sor kerülhet a cégek fúziójára.
Az Immofinanz kurzusának megugrását Zehetner azzal magyarázta, hogy miközben vissztérni látszik a bizalom a cég jövőjével kapcsolatban, a piaci kilátásokat is sokat javultak.
Az Immoeast a júliussal záruló három hónapról 108,2 millió eurós nettó eredményt jelentett, míg egy évvel korábban még 53,6 milliós veszteséget volt kénytelen leírni.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet