BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tetszik a bankoknak a fizetéskontroll

A kormányzati mentőövet még nem törlesztő amerikai bankok nehéz helyzetbe kerülhetnek az új fizetési standardok következtében.

2009. szeptember 29. kedd, 08:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Citigroup, a Bank of America (BoA) és a kisebb bankok számára is a talpra állást gátló tényezővé válhat a vezetői fizetések visszafogására irányuló nemzetközi törekvés - írja a Bloomberg. A vezetői bónuszok garanciáit egy évre csökkentő G20-as standardok és a halasztott kifizetések a legfontosabb munkaerő-kiválasztási eszközöket veszik ki az egyébként is nehéz helyzetben lévő bankok kezéből - mondja több szakértő. A múlt héten elfogadott szabályok a kormányzati segítséget visszafizető Goldman Sachs Groupot, a JPMorgan Chase-t és a Morgan Stanley-t hozhatják előnyösebb helyzetbe. A Citigroup és a BoA - mivel még nem fizették vissza az összesen 45 milliárd dolláros, TARP-alapból származó támogatást - köteles jelentést készíteni 100 legjobban fizetett alkalmazottjának juttatásairól. A Financial Stability Board szerint a cégvezetők és más alkalmazottak juttatásainak egy részében tükröződnie kell az egyéni-, csoport- és vállalati teljesítménynek. Ebből adódóan a fizetés 40-60 százalékát legalább három évig visszatartanák, illetve lehetővé válna a később felmerülő veszteségek miatti visszakövetelés is.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet