BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Várni kell a Mercedes-gyár hazai beszállítóinak

Várhatóan október első felében valamennyi tervezett üzemrészének felépítéséhez megkaphatja a jogerős építési engedélyt a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. - erősítették meg a szegedi megyeházán. A lehetséges magyar beszállítóknak viszont még várniuk kell.

2009. szeptember 28. hétfő, 15:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Kecskemét határában óriásberuházást tervező cég a Dél-alföldi Regionális Államigazgatási Hivataltól a prés- és karosszériaüzem, különböző kiszolgáló létesítmények, valamint az ipari terület belső útjaira kért építési engedélyt. (Az új autógyár festőüzeme már épülhet, mert az ezzel kapcsolatos határozatot a szakhatóság már a nyáron kiadta.) Kecskemét határában egyébként a tendergyőztes Duna Aszfalt Kft. már elkezdte a terület előkészítését. A társaság feladata lesz többek között a tereprendezés, az utak és a kerítés megépítése, sőt a parkosítás is.

Úgy tűnik, a Mercedes gyár hazai beszállítóinak viszont még egy darabig várniuk kell. Gaál József, a feladatokat összehangoló Hírös Beszállító Klaszter elnöke a Délmagyarországnak úgy nyilatkozott: miután a Kecskeméten először gyártandó típus jelenleg Németországban készül, elsősorban ottani beszállítók közreműködésével, a hazai cégek várhatóan csak a második modell gyártásában vehetnek majd részt. Erre legelőbb 2013-2014 között lesz lehetőség.

A Daimler-Benz, amely mintegy 200 milliárd forintos költséggel épít új üzemet Kecskemét határában, az új generációs A- és B-osztályú járműveinek előállítását kívánja Magyarországra hozni. Ezek jelenleg Rastattban készülnek. A kecskeméti üzem mintegy 2500 dolgozót foglalkoztat majd, emellett legalább 150-200 beszállítónak adhat munkát.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet