BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem érzi a válságot az Arsenal

Az éves szinten több mint kétharmados nyereségnövekedést elérő klub számára legalább annyira fontos az ingatlanüzlet, mint maga a foci.

2009. szeptember 28. hétfő, 12:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Arsenal Football Club tulajdonosa, az Arsenal Holdings adózás előtti nyeresége 45,5 millió fontra (mintegy 13,16 milliárd forintra) emelkedett a május 31-ével zárult üzleti évben, a korábbi azonos időszak 36,7 millió fontos eredményéről - számolt be a BBC. A társaság árbevétele 313,3 millió fontot tett ki ezen időszak alatt, amelyből a csapat történetében először 100,1 milliót a mérkőzésekhez kapcsolódó bevételek, 88 milliót pedig ingatlaneladások jelentettek.

A vállalat 665 tulajdonában álló észak-londoni lakásból 445-öt értékesített, ami 172,4 milliós bevételt eredményezett. Az év során csak két új játékost igazolt a klub, ez azonban Arsene Wenger menedzser döntése volt, nem valamiféle gazdasági kényszer - közölték.

A labdarúgásból eredő árbevétel a megelőző időszak 207,7 millió fontos értékéről 225,1 millióra emelkedett, ennek oka a több lejátszott mérkőzés, mivel az Arsenal mind az FA-kupában, mind a Bajnokok Ligájában elődöntős volt.

A játékosok bére 104 millió fontra nőtt az egy évvel korábbi 101,3 millióról.

A társaság adózás utáni nyeresége rekord szintet, 35,2 millió fontot ért el, az egy évvel korábbinál 37 százalékkal többet.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet