BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erőszakosan kisajátított farmról veszi a tejet a Nestlé

A svájci gyártó évi 1 millió literes mennyiségben vásárol tejet egy farmról, amelyet a zimbabwei elnök felesége erőszakos kisajátítással szerzett meg.

2009. szeptember 28. hétfő, 10:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A svájci Nestlé egy, korábbi fehér tulajdonosaitól elkobzott, jelenleg a zimbabwei elnök Robert Mugabe felesége tulajdonában lévő farmról vásárol tejet - számolt be a BBC. A Sunday Telegraph információi szerint évi 1 millió liter mennyiségben vásárol a társaság erről a farmról.

Mugabe-val, feleségével és más zimbabwei tisztviselőkkel szemben az Egyesült Államok és az Európai Unió szankciókat léptetett életbe, azonban a Nestlé székhelyét adó Svájcra ezek nem vonatkoznak. A lap azt állítja: az elnök felesége 2002 óta a legértékesebb - korábban fehérek tulajdonában álló - farm közül legalább hatot szerzett meg.

A Nestlé közleménye szerint a zimbabwei tejipar 2002-es összeomlása óta kénytelen a piacról, szerződés nélküli beszállítók széles körétől vásárol Harare-i gyára számára. Ebbe beletartozik az említett üzem is, amely az összes tejbeszerzés 10-15 százalékát adja. Ráadásul a gyár bezárása az élelmiszerhiány fokozódásával, illetve több száz fős, a dolgozókat és a beszállítókat érintő elbocsátással járt volna együtt - tette hozzá a társaság.

Korábban Zimbabwe a szomszédos országok egyik legnagyobb dohány- és élelmiszer-szállítója volt, a többségében fehérek tulajdonában álló farmok erőszakos kisajátítását követően mezőgazdaságra alapozott gazdasága összeomlott.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet