BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamarosan érkezhet a kínai Volvo

A kínai Geely Group ajánlata emelkedett a jelenleg Ford-tulajdonban lévő Volvo megvásárlásáért folytatott licit élére.

2009. szeptember 25. péntek, 08:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kínai autógyártó Geely Holding Group emelkedett a Volvo megvásárlásáért folytatott verseny élére - írja a Wall Street Journal.

A márkatulajdonos Fordnál jelenleg zajlik a Geely 2,5 milliárdos ajánlatának elemzése, ennyit adna a kínai társaság a svéd márka 100 százalékos tulajdonáért. Ekkora összegre korábban sem a Ford, sem az elemzők nem számítottak, a Volvo ugyanis az elmúlt években több mint 1 milliárd, de az idei második negyedben is 231 millió dolláros veszteséget termelt.

Ennek ellenére sem számíthat a Ford nagy üzletre, mivel a Geely szándékai szerint a Volvo felesleges raktárkészleteit, nyudíjjelegű és más alapvető, az átalakításokkal kapcsolatos kötelezettségeit nem venné át a jelenlegi tulajdonostól.

A Ford 2008-ban a mostanihoz hasonló konstrukcióban adott túl a Jaguar és Land Rover márkákon is, amelyekért az indiai Tata Motors 2,3 milliárd dollárt fizetett, a későbbiekben viszont a Ford 600 milliós hozzájárulást fizetett a nyudíjprogramokkal összefüggő kötelezettségekre.

A megegyezés legnagyobb akadálya az lehet, hogy számos technológiai megoldást közös Ford-Volvo fejlesztésként hoztak létre, ezek értékesítése egy jövendőbeli versenytárs számára komoly aggályokat vet fel a Ford számára. A legfontosabb piacot jelentő Egyesült Államokban az év első nyolc hónapjában az egy évvel korábbinál 25 százalékkal kevesebb, 42 ezer Volvo kelt el.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet