BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia két évig gyógyul

2009. szeptember 20. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákiának mintegy két évre lesz szüksége ahhoz, hogy az ország gazdasága ismét elérje a világválság kirobbanása előtti, azaz a 2007 végi színvonalat - állítja a közgazdászok vélekedését összegző TASR szlovák hírügynökség. Úgy gondoljuk, a szlovák gazdaság már elérte a gödör alját, mégpedig valamikor az első és a második negyedév közti időszakban. 2009 második felében, legalábbis az első félévhez viszonyítva, már javulni fog a helyzet - nyilatkozta Ján Tóth, az UniCredit Bank vezető közgazdásza, aki az idei éves GDP-visszaesés mértékét 5,4 százalékra becsüli. Jövőre minimális, 1,6 százalék körüli növekményt várunk, ez 2011-re felkúszhat 3 százalékra - tette hozzá. A szlovák pénzügyminisztérium 2010-ben 1,1, 2011-ben 3,4, 2012-ben pedig 4,8 százalékos gazdasági növekedést vetít előre. A világgazdaság a vártnál valamivel hamarább magára talált, ezért a jövő évi kilátások a korábbinál optimistábbak - közölte Zdenko Stefanides, a Vseobecná Úverová Banka elemzője. A szakértők úgy látják, az elmúlt években kiépült gyártókapacitások egy része kihasználatlan, ezért nem várható, hogy a közeljövőben Nyugatról nagyobb termelőegységeket telepítsenek Kelet-Közép-Európába.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet