Szlovákiában a válság enyhítése érdekében megtett intézkedések együttes összege idén eléri az 1,462 milliárd eurót, a GDP 2,3 százalékát - áll a kormány jelentésében. A dokumentum szerint jövőre a válságellenes intézkedéssorozat összköltsége 579 millió euró, a GDP 0,9 százaléka lesz. A Fico-kormány eddig három intézkedéscsomagot fogadott el, amelyek többek között az energiahatékonyság növelését, a cégek adminisztratív terheinek csökkentését, a kis- és középvállalkozások támogatását (már fél éve működik az állami hitelgarancia számukra) és a foglalkoztatottság stabilizálását célozták meg. Ján Pociatek pénzügyminiszter egy hét végi tévés nyilatkozatában kijelentette: a 2010-es parlamenti választásokig nem változik a szlovák adórendszer, ezt követően azonban vizsgálni lehetne a jelenlegi rendszer fenntarthatóságát. Jövőre szigorú takarékossági intézkedéseket léptetnek életbe az állam működésében: 20 százalékkal kívánják mérsékelni a folyó és 70-nel a dologi kiadásokat. Mindez nem lesz kihatással a kormány szociális programjára.
