A csütörtöki szlovákiai napilapok közül érdemben csak a liberális SME és az Új Szó foglalkozott a Bajnai-Fico kormányfői találkozóval. Az SME kommentárja szerint legnagyobb realitásérzékük a szécsényi ferenceseknek van, akik imádkoznak a csúcstalálkozó sikeréért. Helyesen megértették, hogy itt már csak a csoda segít, és közvetlen isteni beavatkozás nélkül nem várható, hogy a helyzet jobbra forduljon, legalábbis a parlamenti választásokig - írta Morvay Péter, a lap kommentátora, hozzátéve: a két fél kijelentései kizárták annak lehetőségét, hogy a kapcsolatokat leginkább megterhelő kérdésekben egyezség szülessen. A lap információi szerint a szlovák fél azt szeretné kérni Magyarországtól, hogy a kétoldalú vitákat ne vigye rendre nemzetközi fórumok elé. Az Új Szó pedig politológusokra hivatkozva felteszi a kérdést: az is vitatott, hogy egyetértenek-e egyáltalán valamiben. Próbálkozni kell a tárgyalással, ugyanis ha nincs tárgyalás, akkor a másik fél arra mutogathat, hogy nincs tárgyalás - idézi a lap Öllös László politológust. Grigorij Meseznikov szlovák politológus közölte, hogy a szlovák kormány magyar kisebbséghez való viszonya miatt sokat nem vár a találkozótól. A szlovák hírügynökségek a csúcstalálkozó kezdetéig mindössze arról tájékoztattak, hogy Robert Fico zavartalanul lépett magyar területre, csupán néhány helyi demonstráló várta.
