BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszélyben több mint 400 bank

A szövetségi betétbiztosítási felügyelet közleménye szerint 36,4 százalékkal emelkedett a problémás bankok száma a második negyedévben.

2009. augusztus 27. csütörtök, 17:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai hatóságok figyelőlistáján szereplő problémás bankok száma erőteljesen, 416 darabra emelkedett 2009 második negyedévében a megelőző negyed 305 darabos mennyiségéről - írja a Reuters. Az ágazat első negyedéves 7,6 milliárd dolláros nyeresége után április és június között 3,7 milliárdos veszteséget termelt, főként a rossz hitelek állományának növekedése, illetve az eszközök értékének csökkenése miatt - közölte a Szövetségi Betétbiztosítási Felügyelet (FDIC).

Az amerikai bankok több mint egynegyede volt veszteséges a második negyedben, idén eddig összesen 81 bank szüntette be tevékenységét szemben a tavalyi 25-tel és a 2007-es hárommal.

Sheila Blair, az FDIC elnöke elmondta: annak ellenére, hogy gazdasági fellendülés jelei egyre inkább mutatkoznak, továbbra is hasonlóan magasra várják a problémás vagy csődöt jelentő bankok számát.

A rossz hitelekre elkülönített banki céltartalékok összege 8,6 százalékkal, 66,9 milliárd dollárra emelkedett a negyedév során. Az ágazatban pozitív tendenciák is megfigyelhetők: a nettó kamatrés és a finanszírozási költségek a legtöbb intézménynél javulást mutattak.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet