BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alkoholba fojtják bánatukat Szlovákiában

2009. augusztus 26. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A statisztikai adatok szerint idén 30 százalékkal nőtt Szlovákiában a kezelés alatt álló alkoholisták száma. A gazdasági válság egyre több embert késztet arra, hogy a megszokottnál is gyakrabban igyon - állítják az elemzők. Érdekes, hogy a több alkoholista - az 5,4 milliós Szlovákiában legalább 300 ezerre becsülik számukat - nem okoz többletfogyasztást, sőt a legálisan gyártott alkohol mennyisége egyenesen csökkent. "Ez azzal magyarázható, hogy a válság miatt munkájukat elvesztett emberek átálltak a rosszabb minőségű, nem mindig az üzleti forgalomból származó italokra, mint például amilyenek a gyümölcsborok" - állítja Lubomír Okruhlica, a pozsonyi drogelvonó központ igazgatója, hozzátéve: "Az elmúlt évhez képest legalább 30 százalékkal nőtt az alkoholbetegségből kigyógyulni szándékozók száma. Ezek egy részét azok teszik ki, akik attól rettegnek, hogy az ivás miatt elveszíthetik állásukat. Voltaképpen a krízis kényszeríti őket arra, hogy felkeressék az orvost."

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet