Idén látványosan csökken a Csehországba irányuló közvetlen külföldi működőtőke-beáramlás. A visszaesés mértéke elérheti az 50 százalékot is - közölte Alexandra Rudysarová, a CzechInvest cseh állami beruházástámogató ügynökség vezérigazgatónője. Rudysarová szerint 2009 első hat hónapjában mindössze 5 milliárd cseh korona (0,19 milliárd euró) értékű külföldi működőtőke érkezett az országba és ennél jobb adatot a második félévben sem várnak. Ez azt jelenti, hogy éves szinten a beáramló működőtőke összege mindössze 10 milliárd cseh korona körül lesz, ami legalább 50 százalékkal kevesebb a 2008-ban regisztrált, 20 milliárd koronát meghaladó összegnél. A külföldi tőke volumene 2006-ban érte el a csúcsot Csehországban: abban az évben a CzechInvest 114 milliárd korona összértékű beruházást közvetített, ami együttesen 35 ezer új munkahelyet teremtett. 2007-ben ez a mutató visszaesett 70,9 milliárdra, s a csökkenés azóta is folytatódik.
