Szlovákiában július végére 12,07 százalékra nőtt a munkanélküliek aránya, ami 0,26 százalékponttal magasabb a júniusi és 4,6-tal magasabb a 2008. júliusi adatnál - jelentette a pozsonyi munkaügyi központ. Ilyen magas arányra utoljára 2005 márciusában volt példa. Abszolút számokban kifejezve a munkaügyi hivatalok közel 320 ezer állástalant tartottak nyilván, ami 125 ezerrel több a 2008. júliusinál. Regionális bontásban a besztercebányai megyében a legrosszabb a helyzet (18,63 százalék), a legjobb pedig Pozsony megyében, ahol, beleértve a fővárost is, 4,09 százalék a ráta. Szlovákiában a munkanélküliek száma 2008 októbere óta emelkedik; az akkori mutató 7,51 százalék volt, ami 196 ezer munkát keresőnek felelt meg. Elemzők szerint 2010 elejére Szlovákiában az állástalanok aránya elérheti a 13,5 százalékot.
