BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zuhant Észtország

A statisztikai hivatal munkapiaci felmérése szerint a munkanélküliség nyolc éves csúcsot ért el a második negyedévben Észtországban.

2009. augusztus 14. péntek, 09:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az észt munkanélküliség nyolc éve nem látott magasságba, 13,5 százalékra emelkedett a második negyedévben, a megelőző három hónap 11,4 százalékos értékéről - írja a Bloomberg.

A ráta emelkedése valószínűleg eltéríti az államháztartást is a GDP-arányos 3 százalékos célértéktől, a munkanélküli-ellátás költségei következtében, ezzel veszélybe sodorhatja Észtország 2011-es euróbevezetését is.

A második negyedben a 23,1 milliárd dolláros gazdaság 16,6 százalékot süllyedt az egy évvel korábbihoz képest, ezzel a 27 tagú unió legrosszabb teljesítményét mutatva fel. A mostani adat a statisztikai hivatal negyedéves munkapiaci felmérésén alapszik, ami nem egyezik meg a regisztrált munkanélküliek számával, ami 10,6 százalékos rekord értékét július 23-án érte el.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet