A második negyedévben éves összevetésben 5,3 százalékkal csökkent Szlovákia GDP-je. Ez némileg jobb eredmény a piac által várt -6 százaléknál. Az első negyedévben a gazdaság visszaesése 5,6 százalék volt, azaz a második negyedévben mérséklődött a visszaesés tempója. A kisebb zsugorodás annak köszönhető, hogy nem volt gázválság, az autógyárak újra ötnapos munkahétben működnek, valamelyest segített a roncsprémium is, azonban az élénkülés továbbra is kétséges - véli Mária Valachyová, a Slovenská Sporitelna takarékpénztár elemzője. Eduard Hagara, az ING Bank szakértője úgy látja: két ellentétes tényező hatása alatt áll az ország. A globális gazdaság jobb kilátása stabilizálhatja az exportunkat, ami fokozatosan felpörgetheti a fontosabb iparágakat, ám a növekvő munkanélküliség és az állások elvesztése okozta félelem miatt tovább mérséklődhet a belső fogyasztás. Így a visszaesés folytatódhat, csupán jövőre várunk mérsékelt, 1,5 százalék körüli gazdasági növekedést - mondta Hagara.
