BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erőre kapott az autópiac a briteknél

A roncsprémium-program hatására több mint egy éve először mutatott enyhe emelkedést az új forgalomba helyezések száma Nagy-Britanniában.

2009. augusztus 6. csütörtök, 12:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit autópiac több mint egy éve először mutatott növekedést júliusban, főként a kormányzati piacélénkítő programok hatására - írja a Bloomberg. Összesen 2,4 százalékkal több autót helyeztek forgalomba júliusban az egy évvel korábbinál, összesen 157 ezer feletti darabot.

A magánszemélyek által vásárolt gépkocsik száma 33,4 százalékkal nőtt, míg a céges flottaértékesítések 18 százalékkal visszaestek az egy évvel korábbihoz képest.

A 600 millió fontos brit roncsprémium-program szerint 2000 font támogatást kaphat a régi autóját újra cserélő tulajdonos. A júliusi újautó-eladások 21 százaléka adódott a programból, a május közepén indult kezdeményezés eddig összesen 84 ezer feletti eladást generált. Az elmúlt 12 hónapban összességében így is 550 ezer darabbal kevesebb új autó talált gazdára Nagy-Britanniában.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet