BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Könyvelési trükkök miatt büntették a GE-t

A General Electric-et 2002 és 2003 közötti eredménymanipulációi miatt vonta felelősségre a felügyelet.

2009. augusztus 4. kedd, 18:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A General Electric (GE) elfogadta egy 50 millió dolláros büntetés kifizetését, mivel 2002 és 2003 között négy alkalommal a könyvviteli szabályok megsértésével manipulálta eredményeit, hogy azok megfeleljenek az elemzői várakozásoknak - írja a Bloomberg. Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeleti Bizottságának (SEC) nyomozása még nem ért véget, a GE pedig a vádak beismerése vagy tagadása nélkül fogadta el a büntetés összegét, a megegyezés értelmében pedig kötelezettséget vállal arra a társaság, hogy a jövőben a mindenkori csődellenes-, bejelentési-, nyilvántartási- és belső irányításra vonatkozó törvények szellemében jár el.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet