BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasra szárnyalt az Airbus gyártója

Az EADS a várakozásokat 40 százalékkal meghaladó első negyedéves eredményről számolt be a második negyedévre vonatkozóan.

2009. július 28. kedd, 11:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az EADS keddi jelentése szerint 76 százalékkal emelkedett második negyedéves nettó nyeresége, 208 millió euróra, az árbevétel 19 százalékkal, 11,73 milliárd euróra nőtt - írja a MarketWatch.

Az EBIT 69 százalékos emelkedés után 656 millió eurót ért el az EADS, ami közel 40 százalékkal magasabb a korábbi elemzői várakozásoknál.

Az EADS-leány Airbus árbevétele 20 százalékkal nőtt a negyedév során, az Astrium nevű űrprogramon belül elérte a 36 százalékot. Összesen 138 teher- és személyszállító repülőgépet szállított le a vállalat, szemben az egy évvel korábbi 122-vel.

A pozitív eredmények mellett a recesszió hatását jelzi a második negyedéves rendelésállomány 66 százalékkal alacsonyabb, 17,16 milliárd eurós értéke. A társaság 300 Airbus megrendelésére számít idén, a második félév EBIT-értékét pedig - az egyszeri költségek levonása előtt - az első félév 888 millió eurójánál alacsonyabbra várja.

Az A400M katonai szállító repülőgép fejlesztésének programja kapcsán a cég közölte: még mindig tárgyal az érdekelt országokkal - köztük Németországgal, Franciaországgal és az Egyesült Királysággal -, hogy év végére megoldják a kialakult ellentéteket. A halasztással kapcsolatos költségeket csak a tárgyalások befejeztével lehet felmérni, addig bármilyen becslés csak pontatlan lehet - közölték.

Az EADS-részvényekkel jelenleg 5,66 százalékos pluszban kereskednek a párizsi börzén.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet