Egy év leforgása alatt 30 százalékkal esett vissza a baromfiállomány Szlovákiában - közölte a napokban a szlovák takarmányszövetség. Az egész húságazat válságban van, ezen belül a baromfiágazat visszaesése még csak nem is a legdrámaibb esemény. A szakmai szövetség adatai szerint 1990-ben még 16,5 millió baromfit tartottak az országban, az állomány1995-ben 13,4 millióra zsugorodott, bő 10 évi stagnálást követően 2007-ben 12,88 millióra, 2008-ban 11,22 millióra csökkent, az idei becslés pedig már csak 10 millióról szól. A baromfi fogyasztása is mérséklődik, ezzel párhuzamosan megnőtt az import aránya. 2003-ban az elfogyasztott baromfi 20,2 százaléka származott behozatalból, 2006-ban 38,9 százalék, 2008-ban pedig ez a mutató felszökött 55,3 százalékra.Júniusban Szlovákiában a mezőgazdasági termékek ára több mint a negyedével esett vissza az elmúlt év azonos időszakához képest. Ezen belül a húságazatban a vágócsirke ára 23 százalékkal csökkent.
