BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Németország már kiléphetett a recesszióból

Az Allianz elemzése szerint a jelenlegi és a következő negyedévben is 2 százalék fölötti ütemben bővülhet a német gazdaság.

2009. július 22. szerda, 18:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Allianz várakozása szerint a német gazdaságra "erőteljes" fellendülés vár a mostani negyedévben a bizonytalanság csökkenése és a gazdaságélénkítő csomagok hatásainak erősödése miatt - írja a Bloomberg. A konjunktúra gyorsabban érkezik majd el, mint az sokan gondolnák - mondta Michael Heise az Allianz elemzője. Várakozásaik szerint mind a harmadik, mind a negyedik negyedévben 2,3 százalék körüli gazdasági növekedés jellemzi majd a német gazdaságot, az év első három hónapjának rekord mértékű, 3,8 százalékos visszaesése után. Az Allianz elemzői a kormány 2009-re vonatkozóan hat százalékos visszaesést prognosztizáló becsléseihez képest 4,1 százalékos zsugorodást várnak, amit 2010-ben egy 2,7 százalékos növekedés követhet majd. Heise szerint jövőre a növekedés üteme lassulni fog, egy szolidabb bővülési pályára áll majd a globális gazdaság.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet