BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem várt veszteséget jelentett a Morgan Stanley

Az előzetes várakozások több mint kétszeresére rúg a társaság második negyedéves nettó vesztesége.

2009. július 22. szerda, 15:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Morgan Stanley mai gyorsjelentése szerint a kormányzati mentőöv visszafizetésével és a saját hitelállományon elszenvedett veszteségekkel 1,26 milliárd, részvényenként 1,1 dolláros nettó veszteséget termelt a második negyedévben, a Reuters által összegyűjtött elemzői várakozások átlagosan 49 centes részvényenkénti veszteséggel számoltak. Egy évvel korábban részvényenként 1,02 dollár nyereséget jelentett a vállalat. A 10 milliárd dolláros TARP-visszafizetés részvényenként 74 cent költséget jelentett, a hitelekhez köthető költségek részvényenként 1,32 dollárt tettek ki, ami a hitelezési árrés bizonyos hosszú távú hiteleket érintő további szűkítésével áll összefüggésben. A konszolidált nettó árbevétel 11 százalékkal csökkent az egy évvel korábbi 6,11 milliárd dollár alá, 5,41 milliárdot tett ki. A kötvény-kibocsátási tevékenységből származó bevétel 19 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet