BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már otthon is nyereséget vár a Gazprom

Az orosz vállalat átlagosan 61 dolláros haza földgázárra számít idén, szemben az európai átlag 280 dollárral.

2009. július 22. szerda, 08:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazprom mai bejelentése szerint idén először nyereségre számít a hazai gázeladásokból. Oroszországban egy 2007-es döntés értelmében folyamatosan emelik a gáz belső piaci árát, annak érdekében, hogy 2011-re az exporthoz hasonló nyereségességet érjen el a hazai értékesítés, ami egyébként tavaly a vállalat összbevételének 82 százalékát jelentette.

A Gazprom várakozásai szerint 2009-ben átlagosan 1895 rubeles (61 dolláros) gázár alakul ki a belső piacon. Elemzők szerint a mostani bejelentés üzenet a piacoknak, a befektetők ugyanis eddig óvatosan kezelték a recesszió sújtotta Oroszországban való áremelés lehetőségét.

A földgáz átlagos európai árszintje várhatóan 280 dollár körül alakul ezer köbméterenként - jelentette be a múlt hónapban Alexander Medvegyev, a Gazprom vezérigazgató-helyettese.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet