A Gazprom mai bejelentése szerint idén először nyereségre számít a hazai gázeladásokból. Oroszországban egy 2007-es döntés értelmében folyamatosan emelik a gáz belső piaci árát, annak érdekében, hogy 2011-re az exporthoz hasonló nyereségességet érjen el a hazai értékesítés, ami egyébként tavaly a vállalat összbevételének 82 százalékát jelentette.
A Gazprom várakozásai szerint 2009-ben átlagosan 1895 rubeles (61 dolláros) gázár alakul ki a belső piacon. Elemzők szerint a mostani bejelentés üzenet a piacoknak, a befektetők ugyanis eddig óvatosan kezelték a recesszió sújtotta Oroszországban való áremelés lehetőségét.
A földgáz átlagos európai árszintje várhatóan 280 dollár körül alakul ezer köbméterenként - jelentette be a múlt hónapban Alexander Medvegyev, a Gazprom vezérigazgató-helyettese.
