BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Katonai szállításokon hízott a Boeing

A repülőgépgyártó második negyedéves eredménye 17 százalékkal lett magasabb úgy, hogy utas- és teherszállító gépekből a tavalyinál eggyel kevesebb kelt el.

2009. július 22. szerda, 15:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Boeing második negyedéves nettó nyeresége 17 százalékkal lett magasabb az egy évvel korábbinál: a 998 millió dollár részvényenként 1,41 dollárt jelent. Ezzel a repülőgépgyártó 20 centtel meghaladta a Bloomberg által összesített elemzői várakozások 1,21 dolláros átlagát. A gyártó árbevétele 1,1 százalékos emelkedés után 17,2 milliárd dollárt tett ki. A Boeing a korábbinál több Apache helikoptert és harci repülőgépet szállított, illetve elkészült 125 utas- illetve teherszállító gép is, ami eggyel kevesebb 2008 hasonló időszakánál. Az idei évre vonatkozó profit-előrejelzését nem módosította a vállalat: 4,7 és 5 dollár közötti értéket vár - legutóbb áprilisban szállította le kilátásait a gyártó. A Boeing-papírok árfolyama 1,1 százalékot emelkedett a nyitás előtti elektronikus kereskedésen.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet