BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Főnökbezárás és gyárfoglalás Franciaországban

A francia munkások a Michelin-vezetőket 4 órán át tartották fogva, illetve az SKF Tours melletti gyárát foglalták el.

2009. július 22. szerda, 17:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tervezett elbocsátások ellen tiltakozásul a világ vezető abroncsgyártója, a Michelin egyik franciaországi gyárának négy vezetőjét négy órán tartották fogva a munkások szerdára virradóra, a svéd SKF golyóscsapágygyár egyik felszámolásra ítélt franciaországi telephelyének dolgozói pedig elfoglalták a cég legnagyobb helyi üzemét - írja az MTI-Eco. A Michelin ötven alkalmazottja Montceau-les-Mines-ben azért zárta be kedden este a telephely vezetőit, mert azok a 477 fős elbocsátás ellen tiltakozó egyik munkás ellen szankciókat alkalmaztak. Az igazgatóknak négyórás fogság után a nekik hátat fordító munkások sorfala előtt kellett távozniuk az üzem területéről, miután ígéretet tettek: szerdán tárgyalásokat kezdenek a szankciók feloldásáról. A vezetők nem kívántak a sajtónak nyilatkozni, a munkások viszont azt állították: akciójukhoz a düh vezetett; terrorizálva érzik magukat, amióta minden törvényes tiltakozásukat szankciókkal torolják meg.

A svéd SKF összesen kilencszáz munkahely megszüntetését tervezi, ennek részeként franciaországi, 380 főt foglalkoztató üzemét felszámolja Fontenay-le-Comte-ban. Az évtizedek óta ott dolgozó munkások a fejenként felajánlott 20-25 ezer eurós végkielégítés helyett legalább 80 ezer eurót követelnek. Saját telephelyükön két gépet gyújtottak fel az itteniek, majd közülük százan csatlakoztak az SKF Tours melletti, legnagyobb franciaországi gyárának elfoglalásához.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet