A tervezett elbocsátások ellen tiltakozásul a világ vezető abroncsgyártója, a Michelin egyik franciaországi gyárának négy vezetőjét négy órán tartották fogva a munkások szerdára virradóra, a svéd SKF golyóscsapágygyár egyik felszámolásra ítélt franciaországi telephelyének dolgozói pedig elfoglalták a cég legnagyobb helyi üzemét - írja az MTI-Eco. A Michelin ötven alkalmazottja Montceau-les-Mines-ben azért zárta be kedden este a telephely vezetőit, mert azok a 477 fős elbocsátás ellen tiltakozó egyik munkás ellen szankciókat alkalmaztak. Az igazgatóknak négyórás fogság után a nekik hátat fordító munkások sorfala előtt kellett távozniuk az üzem területéről, miután ígéretet tettek: szerdán tárgyalásokat kezdenek a szankciók feloldásáról. A vezetők nem kívántak a sajtónak nyilatkozni, a munkások viszont azt állították: akciójukhoz a düh vezetett; terrorizálva érzik magukat, amióta minden törvényes tiltakozásukat szankciókkal torolják meg.
A svéd SKF összesen kilencszáz munkahely megszüntetését tervezi, ennek részeként franciaországi, 380 főt foglalkoztató üzemét felszámolja Fontenay-le-Comte-ban. Az évtizedek óta ott dolgozó munkások a fejenként felajánlott 20-25 ezer eurós végkielégítés helyett legalább 80 ezer eurót követelnek. Saját telephelyükön két gépet gyújtottak fel az itteniek, majd közülük százan csatlakoztak az SKF Tours melletti, legnagyobb franciaországi gyárának elfoglalásához.
