BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Starbucks is rácáfolt az elemzőkre

Az amerikai Starbucks a vártnál több mint negyedével magasabb negyedéves nettó nyereségről számolt be.

2009. július 22. szerda, 09:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Starbucks, a világ legnagyobb kávézóláncának üzemeltetője az elemzői várakozásoknál magasabb harmadik negyedéves nyereségről számolt be - írja a Bloomberg. A nettó nyereség részvényenként 24 centet tett ki, a várakozások 19 centes átlagos értékével szemben. Az árbevétel ugyanakkor 6,6 százalékkal, 2,4 milliárd dollárra csökkent a negyedév során - a Bloomberg által összegyűjtött elemzői kilátások 2,37 milliárdról szóltak.

A Starbucks 175 millió dolláros költségcsökkentést hajtott végre a június 28-án véget ért periódusban, közben pedig megemelte az idei megtakarítási célösszeget: a korábbi 520 millióról 550 millióra. A negyedév során közel 168 millió dollárba kerültek az üzletbezárások, a társaság januári bejelentése szerint 300 újabb kávézóra kerülhet lakat idén. A legalább egy éve működő amerikai egységek forgalma 6 százalékkal - a várt 6,8 százaléknál némileg kedvezőbb mértékben - csökkent.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet