BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vízum nélkül jöhetnének a vajdasági magyarok

Az Európai Unió javaslata alapján a szerb, montenegrói és macedón állampolgárok vízum nélkül utazhatnának be az EU-ba, már amennyiben a tagállamok jóváhagyják azt.

2009. július 15. szerda, 13:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kedvezmény Bosznia-Hercegovinára, Albániára, illetve Koszovóra nem vonatkozna, így ezen országok állampolgárai továbbra is csak vízummal léphetnének be a schengeni térségbe - írja a Bloomberg.

A Bizottság nem állított fel menetrendet a vízummentesség bevezetésének időpontjára. Mindenesetre Macedónia a biometrikus útlevelek bevezetésével, valamint határbiztonság javításával már készen áll az intézkedés bevezetésére. Szerbia és Montenegró pedig a végső feltételek teljesítésével van már csak elmaradva.

A Bizottság állásfoglalása szerint Bosznia-Hercegovinának és Albániának van arra esélye, hogy 2010 közepére teljesítse a szükséges feltételeket.

Olli Rehn bővítési biztos szerint a tagállamok kormányzatai támogató magatartást mutatnak az intézkedés irányába, és nincs arra utaló jel, hogy bármelyikük is megvétózná a javaslatot.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet