BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország a legjobb az uniós pénzek lehívásában

2009. július 14. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2007-2013 közötti időszakra szánt európai uniós fejlesztési pénzek merítésében az új uniós tagállamok közül eddig Magyarország a legeredményesebb - derült ki a KPMG nemzetközi tanácsadó cég felméréséből. Az uniós pénzek legjobb felhasználója 2008 végéig Magyarország, a már elfogadott projektek révén a 2013-ig szóló nemzeti keret 25 százalékát kötötték le. Szlovákia rendelkezésére a vizsgált időszakban 14,75 milliárd eurós keret áll, a már jóváhagyott projektek együttes értéke 1,93 milliárd euró, azaz Pozsony a keretet eddig 13 százalékig merítette ki. A második helyen 23-23 százalékkal Csehország és Szlovénia áll, Lettország 17 százalékos aránnyal a negyedik, Litvánia adatát nem tették közzé. A felsorolt tíz új uniós állam együttes pénzügyi kerete 265,96 milliárd euróra rúg, ebből 2007-ben és 2008-ban 29,34 milliárdot kötöttek le, ami 11 százalékos aránynak felel meg. Az uniós források a válság idején különösen komoly segítséget jelentenek, mivel a bankok hitelezési kedve elapadt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet