BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jöhet a bérstop Szlovákiában

2009. június 16. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Óriási szakadék tátong a szlovák pénzügyminisztérium és a jegybank 2009-es GDP-előrejelzése között. Az előbbi 6,2, az utóbbi viszont a csak 4,2 százalékos visszaesésre számít. Ivan Sramko, a jegybank elnöke azzal magyarázta a különbséget, hogy a nemzeti bank a május közepéig napvilágot látott adatokból indult ki, a pénzügyi tárca pedig már a június eleji információkat is figyelembe vette. A pénzügyminisztérium szerint augusztus végére kidolgozzák a 2009-es állami büdzsé aktualizált verzióját. A Fico-kabinet az év elején 340 millió eurót takarított meg a minisztériumok költségvetéséből, ám ezt elköltötte a roncsprémiumra, a szlovák vasutak és a Slovenské Lesy erdővállalat dotációjára. Robert Fico miniszterelnök szerint ha szükséges, akár újabb 10-15 százalékos kiadáscsökkentést hajthatnak végre. Ján Pociatek pénzügyminiszter kedden nem volt hajlandó nyilatkozni arról, hogy jövőre befagyasztják-e az állami alkalmazottaknak bérét, azonban megjegyezte: a bérkiáramlás nem haladhatja meg a termelékenység növekedési ütemét. Az utóbbi az idén romlott, tehát nem zárható ki a korábban már meglebegtetett bérstop.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet