BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokan már a fogamzásgátlón is spórolnak

A legfrissebb kutatások szerint az Egyesült Államokban a párok egy része elhalasztja a gyermekvállalást a jelenlegi rossz gazdasági helyzet, és bizonytalan munkaerő-piaci viszonyok miatt. A recesszió ugyanakkor megnövelheti a nem kívánt terhességek számát is.

2009. május 26. kedd, 15:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gallup Organization felmérése szerint a gyermekvállalásra alkalmas korú amerikai nők 3 százaléka hagyta abba a teljesen a terhesség elleni védekezést, mert nem engedhette meg magának annak egyetlen formáját sem. Még nagyobb, 6 százalék az aránya azoknak, akik a hormonális fogamzásgátlásról, más kevésbé biztonságos, de olcsóbb módszerre tértek át. További 10 százalék aggódik amiatt, hogy a jövőben nem lesz képes megfizetni az eddig használt fogamzásgátló módszerét – írja az oregonlive.com alapján az ELTE TáTK hírlevel.

Ezzel párhuzamosan egyre többen fordítanak kiemelt figyelmet arra, hogy elkerüljék a nem kívánt terhességet. Minden ötödik nő úgy nyilatkozott a kutatásban, hogy a válság miatt sokkal tudatosabban védekezik egy nem kívánt terhesség ellen.

A legfrissebb adatok szerint az USA-ban minden második terhesség nem tervezett. Jó gazdasági környezetben általában örömmel fogadják a szülők az új jövevényt, ugyanakkor a jelenlegi helyzetben, egy nem kíván terhesség igazi katasztrófa lehet a családnak. A klinikák és orvosok bejelentései alapján az utóbbi hónapokban szinte több államban megnőtt az abortuszok, és a sterilizációk száma.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet