Alexej Miller, a Gazprom elnöke a Napi Online-nak eljuttatott sajtóközleményében jelezte: a Naftogaz Unkrainy-vel folytatott tárgyalásait követően az orosz társaság határozott: amennyiben továbbra is fennakadásokat észlel az Ukrajnának szállított földgáz rendszeres fizetésében, úgy él törvényes jogával, s az energiahordozó árát előre kifizetteti a vevővel.
A hétfői tárgyalások során a Gazprom számára kiderült: megalapozottak félelmei, miszerint a Naftogaz nem képes az oroszok által szolgáltatott gáz rendszeres fizetésére, májusban pedig elképesztő nehézségekkel néz szemben, hogy számláját kiegyenlítse - tájékoztatott a Gazprom szóvivője, Szergej Kuprijanov.
Miller közölte: a Gazprom mindent megtesz annak érdekében, hogy elkerüljön egy Európát sújtó újabb energiakrízist, egyúttal felszólította a Naftogaz európai partnereit, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a társaság elkerülje a pénzügyi nehézségeket. Ennek érdekében a Gazprom elnöke felszólította az EU testületeit, hogy vállalják fel a rájuk eső felelősséget az ügyben, s ne lépjenek félre a vita elől, ahogy azt januárban tették.
