BUX 139187.23 -0,08 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyakunkon az újabb gázválság?

A Gazprom elnöke "nagyon, nagyon komoly" problémának értékeli, hogy az ukránok májusban is késnek a gázszámlájuk kifizetésével.

2009. május 26. kedd, 13:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alexej Miller, a Gazprom elnöke a Napi Online-nak eljuttatott sajtóközleményében jelezte: a Naftogaz Unkrainy-vel folytatott tárgyalásait követően az orosz társaság határozott: amennyiben továbbra is fennakadásokat észlel az Ukrajnának szállított földgáz rendszeres fizetésében, úgy él törvényes jogával, s az energiahordozó árát előre kifizetteti a vevővel.

A hétfői tárgyalások során a Gazprom számára kiderült: megalapozottak félelmei, miszerint a Naftogaz nem képes az oroszok által szolgáltatott gáz rendszeres fizetésére, májusban pedig elképesztő nehézségekkel néz szemben, hogy számláját kiegyenlítse - tájékoztatott a Gazprom szóvivője, Szergej Kuprijanov.

Miller közölte: a Gazprom mindent megtesz annak érdekében, hogy elkerüljön egy Európát sújtó újabb energiakrízist, egyúttal felszólította a Naftogaz európai partnereit, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a társaság elkerülje a pénzügyi nehézségeket. Ennek érdekében a Gazprom elnöke felszólította az EU testületeit, hogy vállalják fel a rájuk eső felelősséget az ügyben, s ne lépjenek félre a vita elől, ahogy azt januárban tették.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet