BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint leállt a Ford Oroszországban

A Ford Motor Co. június 5-ig leállította a gyártást a Vszevolozsszkban lévő gyárában a visszaeső keresletre való tekintettel - jelentette be a cég hétfőn.

2009. május 25. hétfő, 12:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyártelepen a Focus és a Mondeo modelleket szerelik össze 2002 óta. Bár a Focus a legkeresettebb külföldi autótípus Oroszországban, a gyár az éves termelést a tavalyi 3,0 millióról 1,5 millióra csökkentette az idei évre.

Az orosz autópiac, amely korábban a leggyorsabban bővült, erőteljesen visszaesett a válság hatására: áprilisban a forgalom 50 százalékra esett az egy évvel korábbihoz képest. A Ford már a télen, december 24-től január 21-ig szüneteltette a gyártást a Szentpétervár közeli telepen.

A gyártás leállításának ideje alatt a dolgozók rendes fizetésük egyharmadához jutnak. A júniusi újraindításkor a gyár október 5-ig négynapos munkahéttel dolgozik majd tovább - számolt be az MTI-Ecó.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet