A PetroChina lett a világ legértékesebb vállalata, miután átvette az első helyet az Exxon Mobiltól - írja a Bloomberg. A sanghaji kereskedésen a vállalat részvényeinek árfolyama az év során 30 százalékkal erősödőtt, ezzel az állami irányítású óriásvállalat 336,4 milliárd dollárt ér, lehagyva a 335,9 milliárd dollár értékű Exxont. A kínai gazdaságélénkítő csomag megdobta az üzemanyag-fogyasztást, aminek köszönhető a PetroChina trónfosztása.
Először 2007 novemberében vette át a vezető pozíciót az Exxontól a kínai társaság, majd 2008 márciusában a vállalat részvényeinek árfolyama 50 százalékkal esett és az amerikai társaság akkor még átmenetileg vissza tudta venni az első helyet.
