Az ukrán GDP 20 százalékkal csökkent az első negyedévben az előző év ugyanezen időszakához képest - jelentette be Viktor Juscsenko államfő - írja a lenta.ru orosz internetes hírportál. Korábban az államfő 30 százalékos csökkenésről beszélt január-február viszonylatában.
Viszont hivatalos adatok nincsenek, mert a kormányzat a publikációt több hónappal elhalasztotta - februárban az ukrán statisztikai hivatal elutasította a GDP-adatok havi nyilvánosságra hozatalát, és negyedévente fogják publikálni a bruttó hazai termék adatokat.
Az IMF prognózisa szerint az ukrán GDP 2009-ben 8 százalékkal fog csökkenni - a kormány 0,4 százalékos növekedést jósol az évre. A fémárak zuhanása miatt, az ukrán gazdaság fő motorjának számító acélipari üzemek kénytelenek voltak leállni a termeléssel, ezzel jelentősen hozzájárulva a GDP zuhanásához.
