BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Autópiac: három-négy gyártó maradhat talpon

A Fémmunkások Nemzetközi Szövetségének elnöke szerint az autóipari szektor szakszervezetekbe tömörülő dolgozóinak negyede elveszítheti a munkáját a válság vége előtt.

2009. május 25. hétfő, 20:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy hatmillió szakszervezeti dolgozó elbocsátásával számol a Fémmunkások Nemzetközi Szövetsége (IMF) a válság végéig az autóiparban - a várható leépítési hullám a szakszervezeti dolgozók 20-25 százalékát érintheti. Marcello Malentacchi, a szervezet vezetője szerint az idénymunkások elbocsátása után most az állandó dolgozók létszámának csökkentése kezdődik az autóiparban.

Az idei, eddig 16 százalékos forgalom-csökkenést még mindenhol építették bele a várakozásokba. Ez abból is látszik, hogy az év negyedik hónapjára csak az Egyesült Államokban jelentett 37 százalékos forgalom-visszaesést a gyárak kapacitásának további csökkentéséről, valamint a munkaerő-állomány leépítéséről szóló hírek követték.

Malentacchi szerint a válság három vagy négy nagyobb autógyártó marad csak talpon világszerte, a kisebb gyártók pedig egyértelműen eltűnnek majd a pénzügyi válság süllyesztőjében. A piac jövőbeli várakozásaival kapcsolatban a szakszervezeti vezető elmondta: az év végére elérkezhet a mélypont.

Ezt megelőzően is van mire figyelni az iparágban: a GM-nek június elejéig elő kell állnia varázslatos tervével, különben az Egyesült Államok kormánya csődvédelem alá helyezheti a céget. A Chrysler már most csődvédelem alatt áll, a Fiattal történő összeolvadásán már dolgoznak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet